تبلیغات
میکروبیولوژی - دو باکتری جدید ایرانی در همایش میکروبیولوژی
میکروبیولوژی
همه رویاهای ما میتواند محقق شوند ، اگر ما شجاعت دنبال کردن آن ها را داشته باشیم.
 

 

دو باکتری جدید ایرانی در همایش ملی میکروبیولوژی کاربردی ایران معرفی می شود:
دو باکتری جدید که از خاک های ایران به دست آمده و یک آنتی بیوتیک ایرانی که برای اولین بار در جهان توسط محققان داخلی تهیه شده است در همایش ملی میکروبیولوژی کاربردی ایران معرفی می شوند.
دکتر "جواد حامدی "دبیر علمی و اجرایی همایش ملی میکروبیولوژی کاربردی ایران افزود: میکروب ها نقش موثری در افزایش سطح زندگی انسانها دارند اما متاسفانه آن طور که باید آنها را نشناخته ایم...

 

این میکروب شناس ادامه داد: شناخت میکروب های بیماری زا که بخش کوچکی از میکروب ها را تشکیل می دهند منجر به افزایش عمر انسان تا 15 سال شده است.
عضو هیات علمی دانشگاه تهران اظهارداشت: تاکنون فقط یک درصد میکروب های کره زمین شناسایی شده است در حالی که این موجودات از اهمیت زیادی در زندگی انسان برخوردار هستند.
وی گفت: از این رو اولین همایش میکروبیولوژی در سال 1386برگزار شد و امسال نیز دومین همایش آن در پنج محور میکروبیولوژی - صنعت و فناوری های نوین ، پزشکی - دارو و سلامت ، کارافرینی و فن آفرینی ، تنوع زیستی و محیط زیست و کشاورزی و منابع طبیعی برگزار می شود.
این میکروب شناس افزود: حدود 500 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که بعد از داوری 256 مقاله برای شرکت درهمایش پذیرفته شد ه است که از این تعداد 36 مقاله به صورت شفاهی و بقیه به صورت پوستر ارایه می شود.
وی خاطرنشان کرد : 10 مقاله در خصوص نانو فناوری میکروبی ، 60 مقاله در خصوص زیست فناوری میکروبی ، مقالاتی در خصوص تنوع زیستی و محیط زیست و ارایه راهکارهایی برای حفاظت از آثار باستانی نیز در این همایش ارایه می شود.
حامدی در ادامه درباره سومین نشست متخصصان علوم و فناوری های میکروبی توضیح داد: در این نشست محورها و موضوعات متنوعی بحث و تبادل نظر می شود.
وی گفت: افزایش کیفیت آموزش در حوزه میکروبیولوژی با صنعت ، افزایش کیفیت پژوهش در حوزه فناوری های میکروبی ، کارافرینی از جمله موضوعاتی هستند که از سوی متخصصان امر در این نشست به تبادل نظر گذاشته می شود.
عضو هیات علمی دانشگاه تهران افزود: در باره اینکه متخصصان میکروبیولوژی مجمع متخصصان ندارند تاکنون جلسات متعددی تشکیل و آیین نامه های تدوین شد که در نهایت منجر به تهیه نقشه راه شد که در همایش ارایه می شود.
وی ادامه داد: همچنین چگونگی آموزش در بخش بیومیکروبیولوژی و راه اندازی رشته های مورد نیاز از دیگر موضوعات همایش است که در آن بحث و تبادل نظر خواهد شد.
حامدی اظهار داشت: متاسفانه میکروب شناسان کشور تشکل و سازمان دهی معینی ندارند که دراین راستا پیشنهاد شد سازمان علوم و فن اوری های میکروبی کشور تاسیس شود که در این نشست به این موضوع هم پرداخته می شود.
وی تاکید کرد: در واقع فناوری های میکروبی سهم زیادی در افزایش ثروت در جهان دارند و می تواند به عنوان ابزاری برای افزایش رفاه و ثروت باشند که متاسفانه ما کمتر به آن پرداخته ایم.


نوع مطلب : اخبار جدید، باکتری، 
برچسب ها :
 
درباره وبلاگ

دانشجوی رشته میکروبیولوژی هستم.هدف من جمع آوری مطالب مفیدو آموزنده و کمک به دانشجویان این رشته و دیگر رشته های پزشکی وزیست شناسی است که امیدوارم سودمند واقع شود.مرا از نظرات خودتون در جهت ارتقای وبلاگ بهره مند کنید.جهت درج مطالب مرتبط در این وبلاگ، آنها را به پست الکترونیکی من بفرستید تا در صورت مطابقت موضوع و تأیید محتوا، با ذکر نام یا لینک شما، در اختیار علاقه مندان قرار دهم.
مدیر وبلاگ : یزدانی

مطالب اخیر
نویسندگان
پیوندهای روزانه
میکروبیولوژی
زیست شناسی سلول مولکولی(پایگاه علمی دانشجویان ورودی 91 دانشگاه شهید مدنی آذربایجان)
سایت تخصصی میکروبیولوژی
میکروب شناسی پزشکی(استاد فائزی)
مهندسی پزشکی
بیوشیمی
اینجا همه چی درهمه
دانشجوی آب و خاک
نت نوشته های یک دختر میکروبیولوژیست
وبلاگ رسمی میکروبیولوژی تهران
انجمن دانشجویان مهندسی کشاورزی ازادشهر
زیست شناسی (عمومی)
زیست شناسی سلولی مولکولی 90 دانشگاه شیراز
میکروب شناسی
پایگاه رسمی انجمن علمی میکروبیولوژی کرج
جی جی دانلود
(زیست شناس سلولی90)
وبلاگ دانشجویان زیست شناسی دانشگاه مازندران
انجمن میکروبیولوژی دانشگاه آزاد همدان
اخبار علمی+مطلب های علمی
بیوتکنولوژی
دانشجویان میکروبیولوژی دانشگاه شهیدبهشتی
میکروبیولوژی تخصصی
بیو میکروبی
تخصصی رشته میکروبیولوژی
حامدعبداللهی
وبلاگ توووووپ علمی
سایت میکروبیولوژیست ها
وبلاگ دانشجویان میکروبیولوژی 89 دانشگاه اصفهان(میکروب ها چه میگویند!!)
بیوتکنولوژی
دلکده
میکروبیولوژی87دانشگاه آزاد جهرم
علوم آزمایشگاهی
پورتال تخصصی میکروبیولوژی
میکروب شناسی
مجله میکروبیولوژی
وبلاگ تخصصی میکروبیولوژی-بیوتکنولوژی
ویروس شناسی
اخبار روز
جلوه های علوم
گرایش های ارشد میکروبیولوژی
همه تست های کنکور ارشد و دکترای میکروبیولوژی.بیوتکنولوژی.علوم سلولی مولکولی.ژنتیک.بیوشیمی
انجمن میکروبیولوژی سوئیس
انجمن میکروبیولوژی استرالیا
میکروبیولوژی 88 لاهیجان
همه پیوندهای روزانه
ارسال پیوند روزانه

نظرسنجی
نظرت درباره وبلاگم چیه؟آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

<

-_ !News _-